Voor een zonnige borrel vlak bij de RAI zit je het beste op een terras in de directe omgeving van het RAI-congrescentrum in Amsterdam-Zuid, zoals het terras van Visaandeschelde aan het Scheldeplein. De combinatie van een centrale ligging, een ontspannen sfeer en de mogelijkheid om van verse hapjes te genieten maakt dit tot een van de fijnste borrelplekken in de buurt. Hieronder vind je alles wat je moet weten over borrelen bij de RAI.
Wat maakt een terras vlak bij de RAI zo ideaal om te borrelen?
Een terras vlak bij de RAI is ideaal om te borrelen omdat je er direct na een congres, beurs of vergadering naartoe kunt lopen zonder gedoe met vervoer. De Rivierenbuurt in Amsterdam-Zuid biedt een rustige, groene omgeving die heel anders aanvoelt dan de drukke binnenstad, waardoor je meteen tot rust komt zodra je plaatsneemt.
Terras Amsterdam-Zuid heeft een eigen karakter: de buurt is ruim opgezet, de sfeer is ontspannen en de terrassen zijn doorgaans minder overvol dan die op het Leidseplein of het Rembrandtplein. Voor wie na een lange dag op de RAI wil ontspannen, is dat een groot voordeel. Je hoeft geen taxi te nemen of in de metro te stappen, maar kunt op een zonnige middag of avond gewoon buiten gaan zitten met een goed glas in de hand.
Bovendien is de omgeving rondom het Scheldeplein goed bereikbaar per fiets en openbaar vervoer, wat het ook voor collega’s of vrienden die elders in de stad zitten gemakkelijk maakt om aan te sluiten.
Welke drankjes en hapjes passen bij een zonnige borrel?
Bij een zonnige borrel passen lichte, frisse drankjes het best, zoals een glas witte wijn, rosé, een koude pils of een sprankelende cocktail op basis van citrus. Als hapjes zijn kleine, smakelijke gerechtjes ideaal: denk aan olijven, brood met dips of verfijnde vissnacks zoals garnalencocktail of oesters.
Een borrel bij de RAI wordt extra bijzonder als de hapjes aansluiten bij de locatie. Vis en zeevruchten zijn klassieke borrelkeuzes die goed samengaan met een droog glas witte wijn of champagne. Fruits de mer, kleine oesterhapjes of een bordje gemarineerde vis zijn niet alleen lekker, maar ook licht genoeg om niet te zwaar te vallen voor het diner of na een drukke werkdag.
Wil je het iets uitgebreider aanpakken? Dan kun je kiezen voor een gedeeld plateau met diverse hapjes, zodat iedereen aan tafel kan proeven. Dat werkt goed voor groepen die samen iets willen vieren of gewoon gezellig willen afsluiten na een evenement.
Wanneer is het terras bij de RAI het drukst?
Het terras bij de RAI is het drukst op warme zomermiddagen en -avonden, en tijdens en direct na grote evenementen in het RAI-congrescentrum. Denk aan woensdagen tot en met vrijdagen in het voorjaar en de zomer, wanneer zowel zakelijke bezoekers als buurtbewoners buiten willen zitten.
In 2026 staat de RAI opnieuw vol gepland met internationale beurzen en congressen, wat betekent dat de terrassen in de buurt op piekmomenten snel vol kunnen zijn. Wil je zeker zijn van een plekje, dan is het slim om vooraf te reserveren, zeker als je met een grotere groep komt.
De rustigste momenten zijn vroege weekdagmiddagen en periodes tussen grote evenementen door. Als je flexibel bent met de timing, kun je dan juist genieten van een ontspannen borrel zonder wachttijden of drukte.
Wat is het verschil tussen een borrel en een uitgebreid diner?
Een borrel is een informele, kortere gelegenheid waarbij je drinkt en kleine hapjes deelt, zonder een vaste menustructuur of meerdere gangen. Een uitgebreid diner is een formele maaltijd met een vaste volgorde van gerechten, van amuse tot dessert, waarbij de avond meer tijd in beslag neemt en bewuster is opgebouwd.
Het grootste praktische verschil zit in de tijdsduur en de intentie. Een borrel duurt gemiddeld een tot twee uur en is bedoeld om bij te praten, te netwerken of de dag af te sluiten. Een diner vraagt meer tijd, meer aandacht voor de gerechten en past beter bij een speciale gelegenheid zoals een verjaardag, een zakelijk etentje of een romantische avond.
Veel restaurants bieden beide mogelijkheden aan. Je kunt beginnen met een borrel op het terras en daarna doorschuiven naar binnen voor een meergangenmenu, of je kunt bewust kiezen voor alleen een borrel als je geen grote honger hebt. Bekijk het menu van tevoren om te zien welke opties er zijn en wat het beste bij je avond past.
Waar kun je het beste reserveren voor een borrel bij de RAI?
Voor een borrel bij de RAI reserveer je het beste direct via de website van het restaurant van je keuze, bij voorkeur enkele dagen van tevoren. In de buurt van het Scheldeplein zijn de terrassen populair, zeker op zonnige dagen en rondom RAI-evenementen, waardoor een reservering sterk aanbevolen is om teleurstelling te voorkomen.
Online reserveren is de snelste en meest betrouwbare manier. Zo weet je zeker dat er een tafel voor je klaarstaat, ook als je met een groep komt. Sommige restaurants bieden ook de mogelijkheid om specifieke wensen door te geven, zoals een plekje op het terras of een arrangement voor een borrel met hapjes.
Bel je liever? Veel restaurants in Amsterdam-Zuid nemen ook telefonische reserveringen aan, wat handig kan zijn als je specifieke vragen hebt over de mogelijkheden voor een groep of een speciale gelegenheid.
Hoe Visaandeschelde helpt bij borrelen vlak bij de RAI
Visaandeschelde is al meer dan 25 jaar een vaste waarde aan het Scheldeplein in Amsterdam-Zuid, pal tegenover het RAI-congrescentrum. Het restaurant biedt een sfeervolle plek om te borrelen, zowel op het terras als binnen in de brasserie. Of je nu na een congres wilt ontspannen of een informele afspraak wilt combineren met verse hapjes, Visaandeschelde heeft de juiste setting.
- Terras op het Scheldeplein: direct naast de RAI, ideaal voor een zonnige borrel na een evenement
- Verse vis en zeevruchten: dagelijks verse hapjes zoals oesters en fruits de mer, perfect bij een goed glas wijn
- Flexibele keuze: alleen borrelen of doorschuiven naar een meergangenmenu, beide zijn mogelijk
- Wijnpairing: de uitgebreide wijnkaart sluit aan bij zowel lichte borrelhapjes als een volledig diner
- Reserveren aanbevolen: vanwege de populariteit is vooraf reserveren sterk aangeraden
Wil je meer weten over de sfeer en het team achter het restaurant? Lees dan over ons. Reserveer vandaag nog een tafel en geniet van een onvergetelijke borrel bij Visaandeschelde, pal naast de RAI in Amsterdam-Zuid.
Veelgestelde vragen
Hoe ver is Visaandeschelde precies van de RAI verwijderd?
Visaandeschelde ligt direct aan het Scheldeplein, pal tegenover het RAI-congrescentrum — je loopt er in minder dan vijf minuten naartoe. Er is geen vervoer nodig: je stapt de RAI uit en bent vrijwel meteen op het terras. Dat maakt het de meest logische keuze voor een borrel direct na een beurs, congres of vergadering.
Kan ik ook met een grote groep terecht voor een borrel bij de RAI?
Ja, grotere groepen zijn zeker welkom, maar het is dan extra belangrijk om ruim van tevoren te reserveren. Geef bij je reservering duidelijk het aantal personen en eventuele speciale wensen door, zoals een terrasopstelling of een borrelplankje voor de hele groep. Veel restaurants in de buurt, waaronder Visaandeschelde, bieden arrangementen aan die speciaal geschikt zijn voor zakelijke groepen of feestelijke bijeenkomsten.
Wat is een goede tijd om aan te komen voor een borrel na een RAI-evenement?
Plan je aankomst bij voorkeur iets vóór het officiële einde van het evenement, zodat je een tafel kunt claimen voordat de grote stroom bezoekers naar buiten komt. Op drukke beursdagen — met name woensdagen tot en met vrijdagen in het voorjaar en de zomer — kunnen terrassen in de buurt snel vollopen tussen 17:00 en 19:00 uur. Met een reservering op zak hoef je je daar geen zorgen over te maken.
Zijn er ook niet-alcoholische opties beschikbaar voor een borrel bij de RAI?
Absoluut. Een goede borrellocatie biedt altijd een ruime keuze aan niet-alcoholische alternatieven, zoals bruisend water, verse limonades, mocktails of alcoholvrij bier. Dit is ook prettig als je nog moet rijden of gewoon geen alcohol drinkt. Vraag bij reservering gerust naar de mogelijkheden, zodat iedereen in de groep goed bediend wordt.
Wat als het weer tegenvalt — kan ik dan ook binnen borrelen bij de RAI?
Zeker. Visaandeschelde beschikt naast het buitenterras ook over een sfeervolle brasserie binnen, waar je net zo goed kunt borrelen met hapjes en een goed glas wijn. De binnensetting heeft een warme, klassieke bistro-uitstraling die ook op een regenachtige dag uitstekend in de stemming brengt. Je hoeft dus nooit te annuleren vanwege het weer.
Kan ik een borrel bij de RAI combineren met een zakelijk netwerkmoment?
Ja, een borrel is bij uitstek geschikt als informeel netwerkmoment na een congres of beurs. De ontspannen sfeer op een terras in Amsterdam-Zuid maakt het makkelijker om gesprekken te starten dan in een formele vergaderzetting. Wil je het wat gestructureerder aanpakken, dan kun je bij sommige restaurants ook een privéruimte of gereserveerd terrasgedeelte aanvragen voor een besloten groep.
Hoe vroeg op voorhand moet ik reserveren voor een borrel tijdens een grote RAI-beurs?
Tijdens grote internationale beurzen en congressen — zoals die in 2026 op de RAI gepland staan — is het verstandig om minimaal twee tot drie dagen van tevoren te reserveren, en bij grotere groepen zelfs een week of meer. Populaire terrasplekken zijn op piekmomenten snel volgeboekt. Reserveer online via de website van je gekozen restaurant voor de snelste bevestiging.